Żołnierze 13. ŚBOT połączyli wirtualnie 60 rodzin

Fot. 13. ŚBOT

Projekt „Łączymy na święta” odpowiadał na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby, izolacji lub strachu przed zakażeniem mają ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi.

Blisko 60 rodzin wirtualnie połączyli na Święta Bożego Narodzenia żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi zorganizowali wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz osobami starszymi mieszkającymi z dala od rodzin a ich bliskimi.

- reklama -

Projekt „Łączymy na święta” odpowiadał na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby, izolacji lub strachu przed zakażeniem mają ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi. Dzięki wsparciu żołnierzy mogli oni spotkać się z najbliższymi poprzez wideo połączenia.

laczymy na swieta 13 sbot wot 1
Fot. 13. ŚBOT

71-letnia pani Barbara, przyznaje że ta akcja była jej bardzo potrzebna. – Dla mnie Boże Narodzenie to magiczny czas i dzięki wam mogłam choć przez chwilę w te święta być z rodziną. To niesamowite, że macie tyle serca dla innych i tak pomagacie, takim osobom jak ja. Żaden sąsiad ani nikt tu w okolicy by mi tyle nie pomógł, nie poświęcił tyle czasu ile Wy poświęciliście żebym mogła zobaczyć rodzinę – podkreślała pani Barbara z Orzesza.

Żołnierze, którzy pomagali w święta wirtualnie połączyć się rodzinom przyznają, że i dla nich było to niezwykłe przeżycie. – To były bardzo wzruszające widzieć szczęście tych ludzi, którzy choć poprzez wideo połączenie mogli być z sobą w tym niezwykle ważnym i rodzinnym czasie. W takich chwilach widać. jak bardzo potrzebna jest nasza służba i ile dobrego możemy zrobić choćby takimi z pozoru małymi gestami – mówi szer. Bartosz Siara.

Akcja „Łączymy na święta” to kolejna aktywność wojska w ramach operacji „Trwała Odporność”, której celem jest ograniczanie skutków transmisji koronwirusa i wsparcie walki z pandemią.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here