Dzieci wróciły do wyremontowanego budynku przedszkola w Rudach [ZDJĘCIA]

przedszkole rudy
Dzieci wróciły do wyremontowanego budynku przedszkola w Rudach

Od września 2020 r. budynek przedszkola przy ul. Raciborskiej poddawany był kompletnej termomodernizacji.

Z początkiem 2021 roku dzieci z Rud wróciły do swojego przedszkola. Od września 2020 r. budynek przedszkola przy ul. Raciborskiej poddany był kompletnej termomodernizacji. Na czas remontu dzieci przeniosły się do Szkoły Podstawowej im Jana III Sobieskiego w Rudach.

- reklama -

W ramach zadania „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Kuźnia Raciborska” realizowanego przy udziale pomocy finansowej w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 wykonano kompletną termomodernizację budynku z uwzględnieniem wszystkich ścian zewnętrznych, piwnic oraz dachu, wymieniono instalację elektryczną wraz z lampami, instalację centralnego ogrzewania wraz z wymiana istniejącego kotła węglowego na kocioł na pellet (biomasę). Wykonano również montaż powietrznych pomp ciepła ze zbiornikami na ciepłą wodę użytkową, kompletny remont piwnic oraz malowanie wszystkich pomieszczeń przedszkola.

Dodatkowo po powrocie do przedszkola na najmłodszych czekały już nowe zabawki, gry edukacyjne, maty, dywany, które zostały zakupione w ramach zadania „Zakup i dostawa pomocy dydaktycznych do zajęć dodatkowych do Przedszkola w Rudach”.

– Przy tej okazji serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy bardzo mocno włączyli się i pomagali przy obu tymczasowych przeprowadzkach. Ogromne podziękowania kierujemy również do dyrektora Adriana Plury, który na czas remontu przedszkola przeorganizował pracę w swojej szkole i wygospodarował pomieszczenia dla przedszkolaków – informuje UM Kuźnia Raciborska.

Kolejne budynki gminne będą termomodernizowane

Z końcem roku zostało ogłoszony nabór ofert na zadanie „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kuźnia Raciborska”. Realizacja zadania podzielona jest na pięć części. Zmodernizowane będą budynki: Przedszkola nr 1 w Kuźni Raciborskiej przy ul. Słowackiego 18, ZGKM w Kuźni Raciborskiej przy ul. Słowackiego 6, budynek w Kuźni Raciborskiej przy ul. Jagodowej 15. Zadanie 4, OSP w Turzu przy ul. Raciborskiej 68 i WOK w Turzu przy ul. Raciborskiej 42.

Termin składania ofert upływa 4 lutego o godz. 9:00.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj