Policja ustaliła tożsamość mężczyzny śmiertelnie potrąconego przez pociąg

Do śmiertelnego wypadku na szlaku Racibórz Markowice – Racibórz doszło 3 stycznia. Pociąg Intercity potrącił mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Ustalenie tożsamości ofiary zajęło dwa dni.

Do tragedii doszło w niedzielny poranek 3 stycznia br. około godziny 09:20 na szlaku kolejowym w pobliżu mostu przy ulicy Nad Koleją. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 20-letni mieszkaniec Raciborza, z nieznanych dotąd przyczyn, wtargnął nagle na tory wprost pod nadjeżdżający od strony Raciborza pociąg osobowy relacji Chałupki – Przemyśl. Potrącony mężczyzna zginął na miejscu. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu przez raciborskich śledczych – przekazuje policja.

- reklama -

– Ten tragiczny wypadek pokazuje, jak niebezpieczne może być przebywanie na torowisku czy przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych. W starciu z maszyną człowiek ma niewielkie szanse by przeżyć. Jeśli jednak ma odrobinę szczęścia zazwyczaj uszczerbek na zdrowiu, jaki doznaje jest poważny. Dlatego apelujemy do Państwa o przestrzeganie obowiązujących przepisów i przechodzenia przez tory w miejscach do tego przeznaczonych. W rejonach szlaków kolejowych policjanci, strażnicy miejscy i funkcjonariusze SOK podczas pełnionych służb dyscyplinują osoby, które łamią prawo i narażają siebie na utratę życia – apeluje raciborska policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here