Spotkanie z Ciocią Jadzią w ramach „Ferii z biblioteką” w Raciborzu [WIDEO]

Ciocia Jadzia spotkała się z dziećmi w ramach „Ferii z biblioteką”

Popularna pisarka zaprezentowała czytelnikom swoje książki i wystosowała odezwę do rodziców, aby jak najwięcej sięgali po książki pisane wierszem.

Najmłodsi znają ją z opowiadań „Tupcio Chrupcio”, a nieco starsi z zabawnej i mądrej serii „Ciocia Jadzia”. Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych – była gościem online Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu w ramach akcji „Ferie z biblioteką”.

- reklama -

Eliza Piotrowska gościła już w raciborskiej bibliotece w 2019 r. przy okazji projektu „Od przedszkola do książkowego mola”. Spotkanie w przestrzeni wirtualnej rozpoczęła od miłych wspomnień z tamtej wizyty, a przede wszystkim niezwykłych doznań kulinarnych, których wówczas doznała: „W Raciborzu zjadłam najlepszy obiad w życiu!”. Następnie popularna pisarka zaprezentowała czytelnikom swoje książki – serię „Święci uśmiechnięci”, w której przekonuje, że najważniejsze są wartości, serię ekologiczną („Bajka o drzewie”, „Bajka o słońcu”) czy najnowszą serię Retro, czyli „książki o trochę starszych rzeczach” („Ogóras. Ale jazda!”). Przy okazji Eliza Piotrowska wystosowała odezwę do rodziców, aby jak najwięcej sięgali po książki pisane wierszem, bo to właśnie one najbardziej uczą wrażliwości. Najwięcej uwagi w trakcie spotkania poświecono słynnej już cioci Jadzi – „nie pięknej i nie idealnej, ale bardzo sympatycznej i dobrej cioci, która… istnieje naprawdę”.

Eliza Piotrowska przeczytała dzieciom rozdział pt. „Wycieczka” z tomu „Ciocia Jadzia. Szkoła”, pokazała wszystkim ogromną maskotkę cioci i zachęciła młodych fanów do przesyłania pomysłów, dokąd chcieliby wysłać ciocie Jadzię.

Wszystkie książki Elizy Piotrowskiej można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here