Koronawirus. Obostrzenia będą obowiązywać do 31 stycznia

adam niedzielski
Adam Niedzielski. Fot. Adam Guz/KPRM

W powiecie raciborskim potwierdzono 41 nowych zakażeń, trzy osoby zmarły.

W ostatniej dobie w Polsce odnotowano 5569 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z z województw: mazowieckiego – 695, pomorskiego – 583, kujawsko-pomorskiego – 526 i śląskiego – 522. Zmarło 326 osób, 233 miały choroby współistniejące. Wykonano ponad 50,1 tys. testów. W sumie od początku epidemii w Polsce wykryto 1 395 779 zakażeń, 31 593 osób zmarło, 1 138 126 wyzdrowiało.

- reklama -

W powiecie raciborskim potwierdzono 41 nowych zakażeń, trzy osoby zmarły.

Dotychczasowe obostrzenia miały obowiązywać do 17 stycznia, jednak rząd zdecydował o ich przedłużeniu o dwa tygodnie. Nadal więc restauracje mogą dostarczać produkty tylko na wynos i dowóz, zamknięte pozostają stoki narciarskie, a hotele mogą być otwarte tylko dla medyków i pracowników. W galeriach, gdzie nadal obowiązuje zasada 1 osoby na 15 m², otwarte będą jedynie wybrane sklepy.

Wyjątkiem jest otwarcie szkół dla klas I-III szkół podstawowych. – Ta decyzja jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności, w warunkach rozwoju pandemii w Polsce – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował także, że przed 18 stycznia nauczyciele zostaną przetestowani na koronawirusa.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj