Pierwszy tydzień ferii z Raciborskim Centrum Kultury [WIDEO]

rck ferie
Ferie zimowe z RCK

RCK na pierwszy tydzień ferii zimowych przygotowało słuchowisko „Sceny z życia smoków” i różnorodne warsztaty online.

Akcję Raciborskiego Centrum Kultury „Ferie z dostawą do domu” zainaugurowało słuchowisko „Sceny z życia smoków” Beaty Krupskiej. To właśnie w nim każdego dnia o godz. 19:00 w premierowych odcinkach RCK dostarcza codzienną dawkę abstrakcyjnego humoru w wykonaniu Agnieszki i Dawida Patalongów. Adresatami słuchowiska są nie tylko dzieci – zaproszeni są również dorośli. – Przygotowaliśmy 15 odcinków, w których wspaniałe wcielanie się w role lektorki przeplatane jest wyśmienitymi muzycznymi wstawkami. Słuchowisko to nie tylko rozrywka, ale także edukacja muzyczna! Jak to? A tak to – pod każdą postacią w dobranocce kryje się inny instrument, informacje o instrumentach w opisach pod filmami! – informuje RCK.

- reklama -

www.youtube.com/playlist?list=PLOECoMuq-9IHjQkTgFe-AjmYkioOcpq78

– Jak ferie z dziećmi, to tylko kreatywne! A tej cechy nie można odmówić instruktorom RCK! Agnieszka Patalong podrzuciła pomysły na kreatywne spędzenie czasu z najmłodszymi. Wraz ze swoją asystentką Misią przeprowadziła warsztaty tworzenia instrumentów domowych: w rolach głównych recyklingowy bębenek i kij deszczowy – relacjonuje RCK. A coś twórczego dla nieco starszych uczniów? W pierwszym tygodniu ferii Patrycja Kretek pokazała, jak w szybki i łatwy sposób wykonać świeczkę z wykorzystaniem woskowych odpadków.

Bębenek:

Kij deszczowy:

Świeczka:

Miłośnicy ruchu również znaleźli coś dla siebie. Przez trzyodcinkowe warsztaty breakingu przeprowadził zainteresowanych Mateusz „Budzik” Siepetowski. Na pierwszy ogień poszła garść teorii i podstawowych ruchów breakingu – coś w sam raz dla początkujących – niezależnie od wieku.

Kolejny odcinek przeniósł uczestników do ruchów, jakie można wykonać na kolanach. Poznali też najbardziej popularny freeze i na koniec połączyli wszystkie te elementy z muzyką.

W ostatnim odcinku znalazło się miejsce na informacje o kulturze hip-hop i poszukiwaniu indywidualnego, niepowtarzalnego stylu w breakingu. Poza tym poćwiczyli nowe dropy, footworki, slide i efektowne frezy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here