D. Polowy o naprawie aquaparku: To usunięcie wad, które towarzyszą od początku

Konferencja

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent podkreślał, że modernizacja aquaparku to tak naprawdę usunięcie wad technicznych, które są od początku istnienia obiektu.

Konferencję zorganizowano w ramach kampanii informacyjnej Czas na inwestycje, za pośrednictwem której prezydent informuje o realizowanych i planowanych inwestycjach. Dziś skupiono się na naprawie aquaparku H2Ostróg. Prezydent podkreślił, że jest to piąta odsłona kampanii, ale nie ostatnia. Wcześniej prezydent mówił o nowym boisku, lodowisku, żłobku i przebudowie dróg.

- reklama -

Koszt prac naprawczych został wyceniony na 1,1 mln zł. Czas ograniczeń epidemicznych i zamknięcie obiektu ma zostać wykorzystany na ich przeprowadzenie. Prace te mają ruszyć 15 lutego i będą trwać przez 6 tygodni na zamkniętym obiekcie. Jeśli pozwolą na to warunki epidemiczne, wiosną będziemy już mogli korzystać z atrakcji H2Ostróg, jak podkreśla prezydent, bez obaw o jakość wody i własne zdrowie. D. Polowy mówił dziś, że basen stracił zaufanie klientów, a część raciborzan boi się korzystać z obiektu.

– Wydając teraz 1,1 mln zł osiągniemy to, że inwestycja za 30,5 mln z roku 2014 będzie mogła w końcu funkcjonować normalnie. Kredyt za ten obiekt spłacać będziemy jeszcze do 2022 roku – mówił dziś prezydent.

Podczas konferencji włodarz przytoczył historię kontroli w aquaparku, kiedy to uzyskano negatywne wyniki:

To, co uzyskają raciborzanie po naprawie basenu to zautomatyzowanie procesu uzdatniania, bieżący monitoring jakości wody, wydajna praca systemu uzdatniania zgodnie z zapotrzebowaniem obiektu, automatyczne i precyzyjne dozowanie środków chemicznych, bieżące parametry fizykochemiczne wody prezentowane online w holu głównym, poprawa jakości powietrza i redukcja zużycia ciepła i energii elektrycznej.

– Przypominam i proszę, abyście Państwo dopingowali swoich radnych, aby w projekcie budżetu uwzględni lodowisko, żłobek, boisko, przebudowę dróg i naprawę aquaparku – zaapelował na końcu prezydent.

Czytaj również: Prezydent Polowy zapowiada remont H2Ostróg za 1,1 mln zł

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here