Wystawa prac Bolesława Stachowa w Muzeum w Raciborzu

Bolesław Stachow
Bolesław Stachow

Wystawę raciborskiego artysty będzie można oglądać w muzeum od 1 lutego.

Muzeum w Raciborzu, w nadziei, że już wkrótce będzie znowu otwarte dla zwiedzających, planuje otworzyć nową wystawę czasową autorstwa Bolesława Stachowa. Wystawa będzie dostępna od 1 lutego.

- reklama -

Bolesław Stachow urodził się 1940 r. w Grzymałowie na Podolu. Od 60 lat mieszka i pracuje w Raciborzu. Studia socjo-pedagogiczne ukończył na WSP w Opolu, a fotograficzne w Studium Fotografii i Filmu w Warszawie.

Od 1974 roku należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorem oryginalnej teorii fotografii jako języka obrazowego. Jego prace inicjowały ogólnopolskie sympozja fotograficzne: ”Problem języka fotografii” oraz „Obraz i słowo”.

W pracy twórczej najwięcej uwagi poświęcił swoim wystawom indywidualnym. W każdej z nich prezentował ważne dla siebie i sztuki problemy starając się przyczynić do ich zobrazowania. W 1985 r. M. M. Auerowie umieścili jego sylwetkę w „Międzynarodowej encyklopedii fotografów” wydanej w Genewie, w 1999 r. J. Lewczyński w „Antologii fotografii polskiej”, a w 2000 r. P. Pierściński w almanachu „Mistrzowie polskiego pejzażu”.

Już w roku 2002 zainteresował się fotografią cyfrową i w tej konwencji powstały prace do albumów jedno-nakładowych: „Wspomnienia z pobytu na Ziemi” , ”Poezja obrazowa” i „Pamiętnik fotografika”. Napisał książkę z zakresu komunikacji wizualnej pt. „Teoria języka obrazowego”.

Ostatnie jego wystawy to „Czas przeszły”, „Miejsce na Ziemi”, „Opowieści raciborskie” oraz „Portret współczesny”.

oprac. /kp

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here