W Rybniku podpisano list intencyjny w sprawie Centrum Projektowego Fraunhofera

Fot. Tomasz Żak/UMWS

Centrum ułatwi i przyspieszy komercjalizację badań, ich transfer, a także wykorzystanie technologii produkcyjnych przez przemysł w regionie.

26 stycznia w siedzibie Politechniki Śląskiej w Rybniku został podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia Centrum Projektowego Fraunhofera. Centrum ułatwi i przyspieszy komercjalizację badań, ich transfer, a także wykorzystanie technologii produkcyjnych przez przemysł w regionie. W przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Politechniki Śląskiej, Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego i Miasta Rybnik.

- reklama -

Centrum Projektowe Fraunhofera zostanie utworzone w ścisłej współpracy z Towarzystwem Fraunhofera Wspierania Badań Stosowanych w Monachium oraz Instytutem Fraunhofera ds. obrabiarek i technologii formowania w Chemnitz – jedną z największych, najbardziej innowacyjnych i liczących się organizacji naukowych wspierających przemysł w Europie. Podpisanie listu na celu wzmocnienie potencjału naukowego Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Wynika ono z przekonania o konieczności współdziałania w duchu zasad partnerstwa w dziedzinie transformacji przemysłowej regionu w kierunku zielonej gospodarki, co znalazło odzwierciedlenie w strategii województwa „Zielone Śląskie 2030”.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here