Pijany 56-latek sprawcą kolizji w Krzyżanowicach

Policja
Policja

Mieszkaniec powiatu raciborskiego miał w organizmie ponad jeden promil alkoholu. Okazało się też, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj, 2 lutego, ok. godz. 17:15 mundurowi z raciborskiej drogówki zostali skierowani do Krzyżanowic na ul. Ogrodową, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Na miejscu od sprawcy zdarzenia była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący matizem miał w organizmie ponad jeden promil alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu 56-latka w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że ma on czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego 56-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego zadecyduje sąd.

- reklama -

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu – samochodu, roweru, motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – apeluje policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here