Bezdomny spał w namiocie. Pomogli policjanci i streetworker

Bezdomni

Policyjni profilaktycy z rybnickiej komendy oraz streetworker z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku dotarli do bezdomnego mężczyzny, który od dłuższego czasu mieszkał w namiocie. Dzięki wspólnym staraniom 67-letni mężczyzna został przewieziony do schroniska w Rybniku.

Urokliwa, biała i mroźna zima ma też smutne oblicze. Policjanci doskonale wiedzą, że to szczególnie trudny i ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Osoby te często są zdani tylko na siebie i szukają schronienia gdziekolwiek się da. W okresie zimowym asp. Angelika Strzebińczyk wraz z sierż. Kamilem Kazkiem każdego dnia sprawdzają pustostany, dworce, ogródki działkowe, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Taką właśnie kontrolę przeprowadzili z Dariuszem Piotrowskim – streetworkerem z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku. Dzięki ich wspólnej i systematycznej pracy 67-letni mężczyzna, który od dłuższego czasu mieszkał w namiocie, został przewieziony do Schroniska w Przegędzy – informuje policja.

- reklama -

– Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. Nie należy także przechodzić obojętnie obok osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Policjanci reagują na każde zgłoszenie i niejednokrotnie to właśnie jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka. Przypominamy o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jedno kliknięcie „osoba bezdomna wymagająca pomocy” może uratować ludzkie życie. Informacje na temat placówek zajmujących się pomocą osobom bezdomnym, można uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatny, czynny całą dobę numer 987 – apeluje Komenda Miejska Policji w Rybniku.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here