Bezpłatna cyfrowa mammografia w Raciborzu w lutym

mamografia rozowa wstazeczka
Fot. pexels.com

Czym prędzej zmiana w obrębie piersi zostanie wykryta, tym szybciej zacznie się leczenie. Badania będą odbywały się w dniach 16-18 lutego.

Pandemia spowodowała, że większość kobiet przestała wychodzić z domu, co za tym idzie – przestały się badać. Może to doprowadzić do poważnych skutków zdrowotnych. W mammografii dużą rolę odgrywa regularność badań. Czym prędzej zmiana w obrębie piersi zostanie wykryta, tym szybciej zacznie się leczenie.

- reklama -

W dniach 16-18 lutego przy ul. Opawskiej 124 w Raciborzu kobiety w wieku 50-69 lat będą miały możliwość wykonania bezpłatnej cyfrowej mammografii w Mammobusie Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic. W mammobusie będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa epidemicznego takie jak pomiar temperatury, dezynfekcja mammobusu, środki ochrony osobistej, urządzenie dekontaminacyjne oraz zapisy na badanie.

Zapisy na konkretny dzień i godzinę prowadzone są pod numerem 784 067 503 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:00.

Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi, finansowany przez NFZ, przeznaczony jest dla wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie były leczone z powodu raka piersi oraz nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Panie obciążone genetycznie mogą wykonywać bezpłatne badanie co rok. Nie jest potrzebne skierowanie ani zaproszenie. Nie obowiązuje rejonizacja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here