Zaparkowane auta utrudniają wyjazd. Radna interpeluje w imieniu mieszkańców

Mieszkańcy osiedla przy ul. Ludwika Waryńskiego skarżą się na utrudnione włączanie się do ruchu na ulicę Opawską. Słaba widoczność spowodowana jest samochodami zaparkowanymi na poboczu drogi. Interpelację w tej sprawie złożyła radna Justyna Henek-Wypior.

– W imieniu mieszkańców osiedla przy ul. Ludwika Waryńskiego, bardzo proszę o rozeznanie i pomoc w organizacji bezpiecznego wyjazdu na ulicę Opawską – czytamy na początku interpelacji. – Mieszkańcy skarżą się na utrudnioną widoczność nadjeżdżających z prawej strony samochodów, co jest przyczyną braku bezpieczeństwa włączających się do ruchu pojazdów. W głównej mierze utrudniona widoczność spowodowana jest zaparkowanymi na poboczu drogi samochodami, wzdłuż ul. Opawskiej. Włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej jaką jest jednokierunkowa ul. L.Waryńskiego z lewej strony usytuowane są betonowe słupki zabezpieczające pobocze przed parkowaniem, natomiast prawa strona wyjazdu umożliwia parkowanie samochodów gdyż ustawiony znak zakazu oddalony jest od ww. skrzyżowania – pisze radna.

- reklama -

W załączeniu dołączono zdjęcie poglądowe z naniesionym szkicem zaistniałego problemu. W interpelacji sugeruje się umieszczenie w pobliżu skrzyżowania lustra, przesunięcie znaku bliżej skrzyżowania bądź też usytuowania podobnych betonowych ograniczników po obu stronach drogi. – Decyzję ostateczną wraz z zachowaniem wszelkich procedur oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostawia się fachowcom w tej materii – napisała na końcu radna.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here