Dzień Kobiet z orkiestrą Kurcbend w Raciborskim Centrum Kultury

kurcbend
Fot. Facebook Kurcbend

Koncert pt. „Muzyka Gwiazd” to prezentacja kompozycji światowych i polskich gwiazd muzyki pop XX w. w orkiestrowych aranżacjach.

Dzień Kobiet już niedługo. Z tej okazji Raciborskie Centrum Kultury ma muzyczną propozycję – koncert orkiestry Kurcbend, który odbędzie się 6 marca o godz. 18:00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21. Bilet wstępu: 30 zł. Honorowane raciborskie karty Senior60 i Rodzina+.

- reklama -

„Muzyka Gwiazd” to prezentacja kompozycji światowych gwiazd muzyki pop XX w. w orkiestrowych aranżacjach. W programie znajdą się utwory m.in. Orkiestry Glenna Millera, E. Presleya, The Beatles, S. Wondera, Stinga. Nie zabraknie też piosenek polskich gwiazd takich jak: Cz. Niemen, M. Rodowicz, Skaldowie, K. Kowalska i innych.

Orkiestra Kurcbend powstała w połowie lat 90. w Rybniku. Jej skład tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych, obecnie nauczyciele, muzycy studyjni pracujący także w innych projektach. Wielu z nich pracuje również w zagranicznych orkiestrach i współpracuje z gwiazdami polskiej muzyki pop. Kilkanaście lat wspólnej pracy pozwoliło im stworzyć obszerny repertuar. Można znaleźć w nim światowe evergreeny, utwory rhytm&bluesowe, tańce latynoamerykańskie i wiele piosenek uznanych polskich wykonawców.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here