Bezpłatne porady prawne w raciborskim sądzie

Sąd Rejonowy w Raciborzu
Fot. raciborz.sr.gov.pl

W ramach organizowanego przez Sąd Rejonowy w Raciborzu „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” osoby, które stały się ofiarą przestępstwa mogą skorzystać z bezpłatnej porady prawnej udzielanej przez asystentów sędziego oraz kuratorów sądowych.

Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, koordynowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, odbywa się w dniach 22 – 28 lutego. Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw, a działania podjęte w trakcie tego tygodnia mają przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

- reklama -

W trakcie obchodów będą udzielane bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych oraz organizacji pozarządowych.

Z bezpłatnej porady prawnej można skorzystać telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: [email protected] zgodnie z grafikiem dyżurów (zobacz tutaj).

Wsparcie dla osób pokrzywdzonych oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości. Lista takich ośrodków i punktów lokalnych oraz mapa ich lokalizacji jest dostępna pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

Lista punktów lokalnych i ośrodków udzielających pomocy pokrzywdzonym pod linkiem: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Przypomnijmy, że w Raciborzu działa Okręgowy Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Raciborzu przy ul. Szewskiej 3/8:
– poniedziałek: 11.00 – 18.00
– wtorek, środa, piątek : 08.00 – 15.00
– czwartek : 13.00 – 20.00
– sobota : 09.00 – 13.00

Telefony do osób pierwszego kontaktu czynne całą dobę: 510 497 993, 510 497 994.

Czytaj także: Punkty konsultacyjne dla ofiar przestępstwa. Skorzystaj z porady

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here