Punkty konsultacyjne dla ofiar przestępstwa. Skorzystaj z porady

Policja
Fot. KPP Racibórz

Rusza kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Polska Policja, przy współpracy z innymi podmiotami, od 22 do 28 lutego organizować będzie punkty konsultacyjne, w których każda osoba szukająca porady lub pomocy może skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów.

Od poniedziałku 22 lutego rusza kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, której organizatorem i pomysłodawcą jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak co roku, również raciborscy policjanci, w tym dzielnicowi, włączają się w obchody.

- reklama -

W punktach konsultacyjnych każda osoba szukająca porady lub pomocy może skorzystać z wiedzy i doświadczenia nie tylko samych funkcjonariuszy, ale również przedstawicieli sądów, prokuratur i ośrodków pomocy społecznej. Z uwagi na trwającą pandemię punkty organizowane mogą być w różnych formach – teleporad, spotkań online lub tradycyjnych spotkań z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych.

– Bardzo ważnym aspektem jest fakt, iż pomoc nie kończy się na jednej poradzie. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mają możliwości skorzystania ze wsparcia podmiotów, które świadczą pomoc materialną i niematerialną finansową z Funduszu Sprawiedliwości – zapowiadają raciborscy policjanci. Aktualna lista organizacji dostępna jest na stronie: funduszsprawiedliwości.gov.pl

Przypomnijmy, że każda osoba fizyczna, której dobro chronione prawem zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, jest uznawana według prawa za ofiarę i może żądać respektowania swych praw.

Nie tylko w Raciborzu

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim również zaprasza osoby zainteresowane na spotkania z dyżurującymi policjantami w dniach od 22 do 28 lutego, od piątku do piątku w godz. 8:00 do 20:00. Mundurowi wskażą najlepsze rozwiązania i skierują, jeśli będzie to konieczne, do podmiotów, które w 2021 roku świadczą pomoc materialną i niematerialną finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W Wodzisławiu Śląskim istnieje punkt konsultacyjny z Okręgowego Ośrodka Pomocy Dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Raciborzu, który mieści się w „Małe Centrum Medyczne Wodzisław” ul. Zuchów 3. Dyżury w punkcie odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 8:00-12:00.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj