Pływacy i lekkoatleci z nagrodą prezydenta Raciborza [ZDJĘCIA]

mks sms victoria raciborz
Pływacy i lekkoatleci z nagrodą prezydenta Raciborza

Prezydent wręczył nagrody zawodnikom, trenerom i działaczom Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Victoria Racibórz.

Najlepsi raciborscy pływacy i lekkoatleci oraz ich trenerzy zostali dzisiaj, 23 lutego, wyróżnieni nagrodą prezydenta Raciborza. Spoiwem wyróżnionych osób jest klub sportowy Victoria Racibórz, którego prezes Sławomir Szwed poprowadził uroczystość.

- reklama -

MKS SMS Victoria Racibórz działa od ponad pół wieku. Szkoli zawodników, którzy reprezentują miasto i Polskę na arenach krajowych i międzynarodowych. – Mam świadomość, że sport nie jest działaniem priorytetowym samorządu. Tym bardziej cieszy to, że władze samorządowe nas dostrzegają, współfinansują działalność sportową, wspierają nas w naszej działalności, także w działaniach inwestycyjnych – mówiła podczas spotkania dyrektor SMS Ludmiła Nowacka. – Dziękuję prezydentowi za to, że sprzyja sportowi. Dziękuję zarządowi Victorii za olbrzymie wsparcie, trenerom, za osobiste zaangażowanie wychodzące często daleko poza obowiązki zawodowe, rodzicom za pomoc logistyczną i organizacyjną. Największe wyrazy uznania kieruję jednak w stronę młodzieży. Jestem dumna, z tego że inwestujecie w siebie, zwłaszcza w tak trudnym czasie. Łączycie zdalną naukę ze stacjonarnymi treningami. Przy tym wszystkim – dzięki konsekwencji, uporowi i wysiłkowi zdobywacie to, po co sięgacie – podkreślała.

Pod wrażeniem postawy uczniów i ich zaangażowania był także prezydent Dariusz Polowy. – Wielki ukłon dla was za tę ciężką pracę i wytrwałość. Za to, co kryje się za tymi mistrzowskimi tytułami: codzienny wysiłek, którego nie widać, wczesne wstawanie, późne kładzenie się spać, godzenie sportu i szkoły. Wielkie gratulacje! – mówił prezydent.

Prezydent wręczył dziś nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Victoria Racibórz.

Nagrody otrzymali:
Mateusz Zając – II m. 200 m stylem grzbietowym – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów
Patrycja Rębisz – II m. w biegu na 2000 m – Halowe Mistrzostwa Polski U-18, II miejsce w biegu na 3000 m – Mistrzostwa Polski U-18
Justyna Kuźmińska – III m. w biegu na 300 m – Halowe Mistrzostwa Polski U-18
Patryk Grzegorzewicz – I m. w biegu na 400 m – Halowe Mistrzostwa Polski U-20, III m. w biegu na 400 m – Mistrzostwa Polski U-20 (w jego imieniu nagrodę odebrali rodzice Patryk przebywa na sportowym zgrupowaniu poza Raciborzem)

Trenerzy:
Piotr Krużołek – trener pływania
Piotr Morka – trener lekkiej atletyki
Beata Szyjka – trener lekkiej atletyki

Działacz:
Robert Szyjka – osoba wyróżniająca się w organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych.

Dzisiejsze spotkanie było okazją nie tylko do nagrodzenia medalistów mistrzostw Polski, trenerów i działaczy, ale także do podsumowania wydarzeń i sukcesów sportowych mijającego roku oraz do pochwalenia się udanymi startami uczniów w zawodach zorganizowanych w pierwszych tygodniach roku 2021.

Oprócz zawodników, trenerów, rodziców wyróżnionych sportowców, a także dyrektorów sportowych szkół: Dariusza Malinowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Ludmiły Nowackiej – dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w uroczystości udział wzięli także prezes i współpracownicy Victorii Racibórz.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj