Komunikat RZGW Gliwice. Stabilna sytuacja hydrologiczna

Zbiornik
Fot. Wody Polskie

Na posterunku wodowskazowym Racibórz-Miedonia stan wód kształtował się wczoraj (23.02) na poziomie 360 cm. Przewidywany na 25 lutego stan w tym miejscu to 429 cm, co oznacza, że wody zostaną utrzymane w reżimie koryta rzecznego.

Aktualizacja komunikatu hydrologicznego (stan na 23.02.2021 r. godz. 11:00)

- reklama -

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach informuje, że stany wód w regionie wodnym Małej Wisły kształtują się w strefie stanów średnich i wysokich. Stany ostrzegawcze przekroczone zostały natomiast na posterunkach wodowskazowych Kozłowa Góra (Brynica), Brynica (Brynica) oraz Mizerów-Borki (Pszczynka).

Podobnie kształtują się stany wód w regionie wodnym Górnej Odry – w strefie stanów średnich i wysokich. Tutaj stany ostrzegawcze odnotowano na wodowskazach Grabówka (Bierawka), Krzywa Góra (Budkowiczanka), Domaradz (Bogacica) i Karłowice (Stobrawa). Na żadnej z rzek nie zostały na chwilę obecną przekroczone stany alarmowe.

Na posterunku wodowskazowym Racibórz-Miedonia w dniu dzisiejszym stan wód kształtuje się na poziomie 360cm. Przewidywany na 25.02.2021 r. stan w tym miejscu to 429cm, co oznacza, że wody zostaną utrzymane w reżimie koryta rzecznego.

Na obszarze administracyjnym RZGW w Gliwicach nie odnotowano występowania żadnych zjawisk lodowych.

Mimo stabilnej sytuacji służby Wód Polskich w Gliwicach w trybie ciągłym monitorują sytuację hydrologiczną i meteorologiczną, pozostają także w stałym kontakcie z jednostkami podległymi oraz służbami zarządzania kryzysowego.

/RZGW Gliwice oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here