Aplikacja „Śląska Policja” już dostępna. W czym może pomóc?

Śląska Policja

Dzięki aplikacji znajdziemy najbliższą jednostkę policji i dowiemy się, jak można się z nią skontaktować. Na bieżąco prezentowana jest też lista osób poszukiwanych i zaginionych oraz statystyka zdarzeń, a dzięki zakładce „Śląski Dzielnicowy” lepiej poznamy swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Śląska Policja” to najnowsze i najważniejsze wydarzenia z naszego województwa, porady prewencyjne, informacje o osobach poszukiwanych i zaginionych, statystyka zdarzeń, a także informacje kontaktowe do wszystkich jednostek Policji ze Śląska i dzielnicowych.

- reklama -

Dzięki zakładce „Śląski dzielnicowy” mamy możliwość poznania swojego dzielnicowego i sprawdzenia informacji dotyczących jego rejonu służbowego, a także do zapoznania się z udostępnionymi przez dzielnicowego aktualnościami, wdrożonymi przez niego akcjami i planami priorytetowymi. Oprócz obserwowania, co dzieje się w miejscu zamieszkania, użytkownik sam może brać aktywny udział w budowaniu tej funkcjonalności i wpływać na poprawę bezpieczeństwa w przydzielonym dzielnicowemu rejonie. Poprzez zakładkę każdy może zgłosić własne propozycje na działanie priorytetowe realizowane przez dzielnicowego lub własną propozycję na akcję społeczną, jak również może poprosić o spotkanie bądź kontakt telefoniczny lub mailowy w dogodnym dla siebie czasie. Jedna z opcji tej zakładki umożliwia również zadanie dzielnicowemu pytania w podstawowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ramach tzw. „Porady online” – wyjaśnia Policja.

Dla aktywnych użytkowników, chętnych do stałego wspierania działań dzielnicowego, dedykowana jest dodatkowa możliwość udziału w tzw. „Grupie wsparcia” swojego dzielnicowego. Ponadto z zakładki „Śląski dzielnicowy” w łatwy sposób można przejść do strony Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy ma możliwość naniesienia wybranego zagrożenia bezpośrednio na tej mapie.

Aplikacja „Śląska Policja” jest dostępna za darmo, a można ją pobrać ze sklepu Google Play (dla systemu Android), App Store (dla systemu iOS) i Microsoft Store (dla systemu Windows Mobile).

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here