In Memoriam. Nowy film Adriana Szczypińskiego i Wojciecha Mitręgi

In Memoriam to filmowe wspomnienie ośmiu nieżyjących już raciborzan, którzy w ubiegłych latach brali udział w filmach dokumentalnych Adriana Szczypińskiego. Premiera odbędzie się 14 marca w Raciborskim Centrum Kultury.

IN MEMORIAM – PAMIĘCI ŚWIADKÓW FILMOWEJ HISTORII RACIBORZA to dokumentalny film Adriana Szczypińskiego i Wojciecha Mitręgi. Będzie to filmowe wspomnienie ośmiu nieżyjących już raciborzan, którzy w ubiegłych latach brali udział w filmach dokumentalnych Adriana Szczypińskiego.

- reklama -

Waldemar Horny (83 l.), Bernard Polok (94 l.), Jerzy Reżny (85 l.), Karol Magiera (91 l.), Piotr Libera (81 l.), Władysław Płonka (67 l.) Sylwester Potocki (80 l.) oraz Norbert Mika (60 l.) będą wspominani przez Szczypińskiego, Wojciecha Mitręgę i Grzegorza Mejłuna, którzy byli współtwórcami części filmów, a także przez Irenę Białuską, Halinę Misiak, Aleksandra Grzeszka i Adama Potockiego, czyli osób lepiej i dłużej znających nieobecnych bohaterów. W filmie zobaczymy niepublikowane fragmenty wywiadów, usłyszymy wiele nieznanych historii i anegdot z życia bohaterów oraz dowiemy się, jak zostali oni świadkami historii w filmach o dziejach Raciborza. Reżyseria, scenariusz, zdjęcia i montaż – Adrian Szczypiński. Produkcja – Adrian Szczypiński i Wojciech Mitręga.

Premiera 14 marca w sali widowiskowej RCK RDK (ul. Chopina 21) o godz. 16:00. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w kasie RCK RDK od 2 marca.
In Memoriam

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here