Bieżąca sytuacja na Odrze. Nie odnotowano stanów alarmowych

Zbiornik Racibórz
Fot. Wody Polskie

Wczoraj, 25 lutego, na posterunku wodowskazowym Racibórz-Miedonia stan wód kształtował się na poziomie 336 cm, wykazując tendencję malejącą.

Dziś, 26 lutego, Wody Polskie w Gliwicach poinformowały, że odnotowano 4 stany ostrzegawcze na zarządzanych obszarach.

- reklama -

Stany wody w Regionie Wodnym Małej Wisły kształtują się w strefie stanów lokalnie niskich, średnich i wysokich. Tutaj przekroczone zostały dwa stany ostrzegawcze na rzece Brynica na wodowskazach Brynica i Kozłowa Góra. Na pierwszym utrzymuje się niezmienny trend. Na drugim występuje trend rosnący. Nie odnotowano występowania stanów alarmowych wód.

W Regionie Wodnym Górnej Odry poziomy wód kształtują się w strefie stanów średnich i wysokich. Tutaj również przekroczony zostały stany ostrzegawcze w dwóch miejscach. Pierwszy został odnotowany na posterunku wodowskazowym Grabówka na rzece Bierawka. Drugi na posterunku wodowskazowym Krzywa Góra na rzece Budkowiczanka. Trendy na wszystkich wodowskazach pozostają niezmienne. Nie odnotowano także żadnych stanów alarmowych.

Wody Polskie cały czas monitorują sytuację hydrologiczną i meteorologiczną oraz pozostają w kontakcie z jednostkami podległymi oraz służbami zarządzania kryzysowego.

/RZGW Gliwice oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj