Szkoła w Budziskach z nagrodą za projekt Zielonej Pracowni

Zielona Pracownia w Rybniku
Zielona Pracownia w Rybniku

O środki mogły się ubiegać szkoły podstawowe i średnie z województwa śląskiego na utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

W tegorocznej edycji konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2021” szkoły z województwa śląskiego mogły uzyskać nawet 10 tys. zł. Do WFOŚiGW w Katowicach wpłynęły 173 projekty, a jury wytypowało 50 laureatów. Prace oceniano, biorąc pod uwagę pomysł na zagospodarowanie pracowni, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

- reklama -

Wśród laureatów znalazła się m.in. Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach.

– Zainteresowanie tymi konkursami jest ogromne. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki temu szkolne pracownie wyglądają coraz piękniej. Ponieważ poziom zgłoszonych w tym roku projektów zielonej pracowni był bardzo wysoki, zwiększyliśmy pulę nagród pieniężnych – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Łączna suma nagród w konkursie wyniosła blisko 470 tys. zł. O środki mogły się ubiegać szkoły podstawowe i średnie z województwa śląskiego na utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Zgodnie z regulaminem maksymalna wysokość nagrody nie mogła przekroczyć 20% kosztu całkowitego wdrożenia projektu i stanowić kwoty wyższej niż 10 tys. zł.

1 marca ruszył konkurs „Zielona Pracownia’2021”, w którym szkoły mogą uzyskać nawet 40 tys. zł dofinansowania na utworzenie ekopracowni. Wnioski przyjmowane są do 31 marca 2021 r. Konkurs skierowany jest do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego. Celem jest dofinansowanie w formie dotacji najlepszych wniosków dotyczących utworzenia zielonej pracowni. Dotacja będzie udzielana z uwzględnieniem efektów zadania i możliwości finansowych Funduszu do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 40 000 zł. Szczegóły na stronie WFOŚiGW w Katowicach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here