Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Stacja Racibórz
Racibórz

W najbliższą niedzielę wejdzie w życie zmieniony rozkład jazdy PKP. Jak będą kursować pociągi w regionie?

14 marca nastąpi pierwsza z pięciu korekt rozkładu jazdy pociągów w tym roku. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie podczas prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 12 czerwca.

- reklama -

W woj. śląskim wiosna 2021 będzie obfitowała w prace realizowane przez PKP PLK. Do najważniejszych inwestycji prowadzonych obecnie na liniach S1 Gliwice – Częstochowa, S5 Katowice – Czechowice-Dziedzice i S6 Katowice – Wisła Głębce dołączą prace remontowe na odcinku Katowice – Mysłowice relacji S3 i S8. W związku z kolejną korektą rozkładu jazdy Koleje Śląskie zachęcają pasażerów do składania sugestii oraz wniosków na skrzynkę pocztową [email protected], [email protected] lub poprzez Centrum Obsługi Pasażera. Aby wnioski mogły zostać uwzględnione w ramach trzeciej tegorocznej korekty rozkładu jazdy, należy przesłać je najpóźniej do 15 kwietnia.

Podróżnych z Raciborza czekają głównie niewielkie zmiany dotyczące godzin odjazdów pociągów. Niektóre pociągi linii S72, czyli do Bielska-Białej, zostaną skrócone do stacji Pszczyna, a na odwołanym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Natomiast z powodu modernizacji stacji Warszawa Zachodni dla pociągu IC Pilecki relacji Racibórz – Białystok Warszawa Gdańska będzie jedynym postojem w stolicy.

Szczegóły oraz dokładne godziny odjazdów i przyjazdów można sprawdzić na plakatach na stacjach i przystankach oraz poniżej:

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy

Kuźnia Raciborska odjazdy
Kuźnia Raciborska przyjazdy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here