Pszów: Od kilkunastu lat znęcał się nad żoną. 73-latek musiał opuścić mieszkanie

Policja
Zdjęcie poglądowe

Mężczyzna od kilkunastu lat stosował przemoc wobec swojej żony, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Policjanci wydali wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania.

W miniony weekend doszło do awantury domowej w jednym z mieszkań na osiedlu w Pszowie, gdzie sprawcą był nietrzeźwy mężczyzna w wieku 73 lat. Policjanci skorzystali z procedury antyprzemocowej, jaka obowiązuje od 30 listopada ubiegłego roku.

- reklama -

– Wobec sprawcy awantury została wszczęta procedura niebieskiej karty z uwagi na wieloletnią przemoc psychiczną i fizyczną polegającą na znieważaniu i poniżaniu swojej żony, szarpaniu jej za ubranie, a także grożenie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, jakim był nóż – relacjonuje policja. Sprawca został zatrzymany do wytrzeźwienia, a policjanci skorzystali z procedury antyprzemocowej, wydając wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Sprawcy przemocy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here