Rusza naprawa H2Ostróg. Przekazano plac budowy [WIDEO]

Basen

– Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace na obiekcie. Zaczniemy od wymiany złoża, armatury i demontaży, tak żeby na 30 marca obiekt uruchomić a zakończyć roboty 30 kwietnia zgodnie z harmonogramem – poinformował Witold Franke ze spółki MWM, wykonawca prac.

Rusza pilna naprawa systemu uzdatniania wody raciborskiego aquaparku H2Ostróg. Dzisiaj. 9 marca, przekazano plac budowy wykonawcy. Jak informuje magistrat, do końca marca prace naprawcze będą prowadzone na zamkniętym obiekcie, a w kwietniu, jeśli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna, planowane jest ponowne uruchomienie basenu.

- reklama -

– Decyzję o przeprowadzeniu remontu aquaparku w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców podjął prezydent Dariusz Polowy, w związku z nawracającymi od 2015 roku problemami z utrzymaniem odpowiednich parametrów jakości wody. Wynikają one z wad technicznych auaparku i powodowały wielokrotnie konieczność wyłączania z użytku poszczególnych niecek, a nawet całego obiektu wybudowanego, gdy prezydentem miasta był Mirosław Lenk. Naprawa pochłonie milion złotych. Z uwagi na wartość zadania i niepewne wpływy do budżetu w pandemicznym roku 2020, inwestycję przewidziano do realizacji w 2021 roku – informuje raciborski magistrat.

 

ZObac

Zobacz wideo tutaj: https://fb.watch/473Ka0BtaI/

Jeszcze w grudniu Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na wykonanie naprawy obiektu. Zgodnie z rozstrzygnięciem zadanie to zrealizuje spółka MWM za kwotę 1 miliona 92 tys. zł. Wykonane prace mają pozwolić na zautomatyzowanie procesu uzdatniania wody oraz na bieżący monitoring stanu jakości wody w poszczególnych nieckach. Przyczyni się to również do wyeliminowania przekroczeń spowodowanych niewydajnością systemu uzdatniania wody – zapewnia Urząd Miasta.

Planowane prace pozwolą dostosować technologię uzdatniania wody do obowiązujących standardów poprzez automatyczne sterowanie całym procesem uzdatniania (w tym zarządzanie procesem filtracji i płukania filtrów) oraz precyzyjne sterownie dozowaniem środków chemicznych używanych do dezynfekcji wody w oparciu o pomiar z sond pomiarowych. Nowa automatyka, niezależnie dla każdego obiegu, będzie realizować pomiar parametrów chemicznych wody: chlor wolny, chlor całkowity, chlor związany, pH, REDOX, temperatura. Umożliwi również wygodną kalibrację elektrod i sond. Bieżące parametry fizykochemiczne jakości wody w poszczególnych nieckach będą dostępne on-line w formie graficznej na monitorze w holu głównym. Dodatkowo dzięki zastosowaniu nowej automatyki do basenowych central wentylacyjno-klimatyzacyjnych poprawie ulegną właściwości regulacyjne parametrów powietrza oraz nastąpi redukcja zużycia ciepła i energii elektrycznej – zapowiada magistrat.

Nad prawidłowością wykonania prac ze strony zamawiającego czuwał będzie inspektor nadzoru. Umowa jest tak skonstruowana, że zobowiązuje wykonawcę do takiego skoordynowania prac, aby zminimalizować czas zamknięcia obiektu. W kwietniu, jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne i nie pojawią się inne przeszkody, znowu będziemy mogli korzystać z atrakcji aquaparku. Tym razem bezpiecznie, bez obaw o jakość wody i własne zdrowie – zaznacza Urząd Miasta.  – Codziennie z H2Ostróg korzysta od 700-750 klientów. Po tak długim czasie zamknięcia, kwarantanny i panujących ograniczeń spowodowanych pandemią, będziemy najpewniej spragnieni możliwości swobodnej rekreacji i wypoczynku. Kwestia bezpieczeństwa bakteriologicznego w tym czasie jest kluczowa – uważa prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj