Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu pojadą na kolejne zagraniczne praktyki

ckziu nr 1 raciborz
Uczniowie CKZiU nr 1 na praktykach

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu jako jedna z niewielu szkół w Polsce otrzymała akredytacje Programu Erasmus+ w dwóch sektorach: kształcenie i szkolenia zawodowe oraz edukacja szkolna.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o akredytację. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu jako jedna z niewielu szkół w Polsce i jako jedyna szkoła w powiecie raciborskim otrzymała akredytacje Programu Erasmus+ aż w dwóch sektorach: kształcenie i szkolenia zawodowe oraz edukacja szkolna.

- reklama -

Akredytacja może być utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie. W ramach przyznanej akredytacji uczniowie i nauczyciele CKZiU nr 1 będą mogli zdobywać cenne doświadczenie zawodowe, szkolić umiejętności językowe oraz poznawać tradycje i kulturę państw, w których będą organizowane miesięczne praktyki zawodowe, specjalistyczne kursy czy szkolenia.

Przyznanie akredytacji oznacza pewność, że projekty mobilności zagranicznych uczniów i nauczycieli będą realizowane przez najbliższe pięć lat:
– sektor „kształcenie i szkolenia zawodowe (VET)” – uczniowie będą wyjeżdżali na miesięczne zagraniczne staże zawodowe, a nauczyciele na szkolenia job shadowing,
– sektor „edukacja szkolna (SE)” – nauczyciele będą mieli możliwość uczestnictwa w kursach językowych i kursach specjalistycznych np. z zakresu metodyki nauczania czy wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

– Udział w takich działaniach to duża szansa dla CKZiU, które stało się szkołą proeuropejską kształcącą w zgodzie z unijnymi standardami – podkreśla Powiat Raciborski, który jest organem prowadzącym.

Obecnie w szkole realizowany jest projekt „Praktyki zagraniczne najlepszym początkiem Twojej kariery zawodowej”, w ramach którego grupa uczniów technikum czeka na wyjazd na miesięczne praktyki na Maderze połączone ze zwiedzaniem i bogatym programem kulturowym poprzedzonym kursem języka angielskiego/hiszpańskiego i zwiedzaniem.

Trwa nabór do nowego projektu „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej”. Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa wyjadą na staże zagraniczne do Hiszpanii, do Sevilli i na portugalską wyspę Maderę.

Do tej pory uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu mieli okazję wyjechać na praktyki zagraniczne do Hiszpanii, Portugalii, na Sycylię, Teneryfę i do Londynu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here