Testy na Covid-19 w Biedronce. Ile będą kosztować i jaką mają dokładność?

Test w Biedronce

Biedronka, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, od poniedziałku 15 marca będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie trzy sztuki testu Primacovid.

Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. – Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3% * – informuje biuro prasowe sieci Biedronka.

- reklama -

Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej – mówi Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Pozytywny wynik i co dalej?

Producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem.

Dla kogo?

Test może wykonać każdy, kto miał lub podejrzewa, że miał kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami, które miały objawy Covid-19 lub po prostu każdy, kto chce być świadomy tego, czy przebył już infekcję. Ważną informacją jest to, że decyzją sieci Biedronka jeden klient może zakupić jednorazowo maksymalnie trzy sztuki testu.

* Raporty ewaluacyjne Primacovid wskazują na czułość 98,92% dla IgG i 92,98% dla IgM w porównaniu do metody referencyjnej (ELISA). Swoistość łączna IgG i IgM wynosi 98,3%.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj