Mecze w okręgówce i niższych ligach odwołane

pilka nozna
Fot. unsplash.com

Odwołane zostają spotkania klasy okręgowej, A, B i C klasy. Zgodnie z planem toczyć się będzie rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych.

W związku z zapowiedzią zaostrzenia przepisów związanych z pandemią COVID-19 Śląski Związek Piłki Nożnej zmuszony jest do wstrzymania rywalizacji w ligach seniorskich okresie od 20 marca do 9 kwietnia.

- reklama -

– Na chwilę obecną władze państwowe nie opublikowały jeszcze zmian w rozporządzeniu, jakie mają obowiązywać od najbliższej soboty, jednakże zgodnie z zapowiedziami wprowadzone mają zostać rozwiązania, które funkcjonowały już wcześniej w czterech województwach. Jeśli takie doniesienia się potwierdzą, możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i rozgrywkach zostanie ograniczona do rozgrywek dzieci i młodzieży oraz sportu zawodowego – informuje Śląski Związek Piłki Nożnej.

Zgodnie z planem – o ile nie pojawią się niestosowane dotąd obostrzenia – toczyć się będzie rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych.

Odwołane zostają spotkania klasy okręgowej, A, B i C klasy. W przypadku IV ligi rozgrywki będą prowadzone po spełnieniu przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu RM z dnia 11.03.2021 r.

– Jeżeli rozporządzenie, które będzie obowiązywało od jutra, będzie zakładało inne rozwiązania – będziemy reagować na bieżąco. Prosimy was o wyrozumiałość, Śląski ZPN robi wszystko, aby umożliwić rozgrywanie meczów w zaplanowany sposób, jednakże nie ma prawnych ani tym bardziej moralnych podstaw do narażania któregokolwiek klubu na potencjalne konsekwencje związane z naruszeniem obecnych przepisów – informuje ŚlZPN.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj