Chcieli lecieć na wakacje mimo obowiązku izolacji. Skończyło się mandatem

Lotnisko
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Rodzice chcieli wylecieć na wakacje wraz z 14-letnim synem, na którego sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej izolacji domowej.

20 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach ujawnili małoletniego obywatela Polski, którego rodzice chcieli zabrać na wakacje do Turcji, mimo ciążącego na nim obowiązku odbycia izolacji domowej. – Małoletni obywatel Polski wraz z rodzicami stawili się 20 marca do odprawy samolotu czarterowego lecącego do Antalya w Turcji. W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na 14-latka sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej izolacji domowej. W dniu kontroli chłopcu pozostało jeszcze 7 dni do jej zakończenia. Tym samym rodzice dziecka nie dopełnili obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania na izolacji domowej przez syna – informuje Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu.

- reklama -

Zgodnie z art. 116§2 kodeksu wykroczeń ojciec, jako opiekun prawny osoby małoletniej, został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Kapitan statku powietrznego nie zezwolił na zabranie chłopca na pokład samolotu, w związku z czym cała rodzina zrezygnowała z lotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej poinformowali o zaistniałym fakcie Państwową Inspekcję Sanitarną.

/ŚOSG oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here