Posiedzenie w Sejmie na temat sytuacji Rafako. G. Lenartowicz zachęca do zadawania pytań

Jacek Sasin
Fot. FB/Jacek Sasin

W najbliższy czwartek w Sejmie odbędzie się posiedzenie Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych na temat sytuacji Rafako oraz tego, jaki wpływ może mieć ewentualne ogłoszenie upadłości przez spółkę na wzrost stopy bezrobocia w powiecie raciborskim.

Posiedzenie zostało zwołane na wniosek grupy posłów przekazany 25 lutego 2021 r. do Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Posiedzenie będzie prowadzone z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej umożliwiających porozumiewanie się na odległość – czytamy na stronie rządowej.

- reklama -

Pytanie do ministra Sasina 

O posiedzeniu informuje także posłanka Gabriela Lenartowicz, która zachęca do przekazywania pytań, jakie mieszkańcy chcieliby zadać ministrowi. – Komisja zwołana została na mój wniosek poparty 1/3 jej posłów. Informacji udzieli Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Cezariusz Lesisz, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. Paweł Borys. Przewodniczący Komisji Jacek Suski zaprosił do udziału i zdalnego zabrania głosu Prezesa Zarządu Rafako S.A. Radosława Domagalskiego. Niestety, mimo wniosku z mojej strony nie została zaproszona również strona społeczna tj. przedstawiciele związków zawodowych i samorządu powiatowego. Wiem, że los Rafako, jego pracowników i otoczenia gospodarczego nurtuje wielu mieszkańców naszego regionu. W związku z tym zwracam się do wszystkich zainteresowanych o nadsyłanie pytań, które chcielibyście by padły na posiedzeniu komisji, na adres mailowy [email protected] z dopiskiem „Pytanie do Ministra Sasina” Zadam je Ministrowi w Waszym imieniu. Na życzenie zachowam oczywiście anonimowość autorów. Jednocześnie zachęcam do oglądania na żywo transmisji z Sejmu – napisała posłanka.

Transmisję z posiedzenia znajdziecie tutaj. Początek posiedzenia o godz. 12.00.

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj