Pojemnik na elektroodpady stanie w Wodzisławiu Śląskim

pojemnik bioodpady wodzislaw
Fot. Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim

Służby Komunalne Miasta przygotowują specjalny pojemnik, do którego będzie można wyrzucić m.in. zużyte baterie i tonery, płyty CD i DVD, ładowarki i telefony.

Już niebawem mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego będą mogli w bezpieczny sposób pozbywać się problemowych elektroodpadów. Służby Komunalne Miasta przygotowują specjalny pojemnik, do którego będzie można wyrzucić m.in. zużyte baterie i tonery, płyty CD i DVD, ładowarki i telefony. To kolejna inicjatywa przeprowadzona w ramach akcji #ekoSWD.

- reklama -

Pojemniki powstaje z materiałów, które pozostały z innych zadań – wszystko zgodnie z ideą „zero waste”, która zakłada jak najmniejsze wytwarzanie śmieci, a tym samym działanie na rzecz środowiska naturalnego.

Dotychczas w ramach akcji #ekoSWD w Wodzisławiu Śląskim stanęły metalowe serca na nakrętki. W ten sposób miasto zachęca mieszkańców nie tylko do recyklingu, ale i do pomagania potrzebującym. Nakrętki zbierane są bowiem z myślą o wspieraniu różnego rodzaju akcji charytatywnych. Ponadto w każdej dzielnicy ustawione zostały pojemniki na zużyte baterie. To nie wszystko. Pracownicy SKM planują kolejne tego typu zadania.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here