Miasta gotowe na Wielkanoc. Zobacz świąteczne dekoracje

Wielkanocne dekoracje w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Sprawdzamy, jak na te Święta zdobią się Racibórz, Wodzisław Śląski i Rybnik.

– Wielkanocne zajączki już w Raciborzu! Wielkanocny klimat już powoli da się wyczuć w powietrzu. Za oknem słonecznie i ciepło, a przyroda odżywa na skwerach i w parkach Raciborza. Ten wiosenno-świąteczny klimat poczuły także wielkanocne zajączki, które już przybyły do naszego miasta – informuje raciborski magistrat.

- reklama -

Wielkanocne ozdoby pojawiły się także w Rybniku. – Na niektórych drzewach w śródmieściu pojawiły się kolorowe pisanki, żółte ptaszki i ozdobione piórami gniazda, a przed urzędem miasta, jak co roku, stanęło wielkie, kolorowe jajo. Wzdłuż schodów do Teatru Ziemi Rybnickiej kicają drewniane zające, a na deptaku co rusz natknąć się można na wielkanocne wianki… Najwiosenniej wygląda jednak rybnicki rynek, na którym w ramach trwającego tam Jarmarku Wielkanocnego, pojawiła się barwna i radosna zielona łączka. Świąteczne dekoracje Rybnika to jak co roku zasługa pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej – informuje Urząd Miasta w Rybniku.

Jak wygląda centrum Wodzisławia? Równie kolorowo. – W tym roku przygotowaliśmy dla Was mnóstwo świątecznych atrakcji. Zagroda ze zwierzętami, lekcje w terenie z udziałem weterynarza, który w ciekawy sposób miał odkrywać tajemnice hodowli, poszukiwanie wielkanocnych jaj – to tylko część wydarzeń, które chcieliśmy zrealizować. Niestety, musieliśmy z nich zrezygnować. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się spotkać i razem świętować. Bardzo w to wierzymy. Mimo wszystko chcemy przekazać Wam odrobinę radości. Stroimy miasto na Święta Wielkanocne. Park Miejski i Rynek zaczynają mienić się kolorami. Są pisanki, są zajączki. Jest pięknie. Służby Komunalne Miasta działają – przekazuje Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here