Czego zakazuje uchwała antysmogowa?

ogien piec
Fot. pexels.com

Zapisy uchwały antysmogowej woj. śląskiego wprowadzają zakaz stosowania m.in. węgla brunatnego, „ekogroszku” czy biomasy stałej o wilgotności wyższej niż 20%.

Uchwała antysmogowa woj. śląskiego wprowadziła zakazy dla stosowania określonych rodzajów paliw do celów indywidualnego ogrzewania. Dotyczy to m.in. stosowania węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz paliw stałych produkowanych z ich wykorzystaniem, a także paliw stałych produkowanych z węgla kamiennego, w których zawartość frakcji o wielkości poniżej 3 mm jest większa niż 15%. Wynika to z faktu, że węgiel brunatny oraz najdrobniejsze frakcje węgla kamiennego to paliwa stałe generujące największe emisje zanieczyszczeń.

- reklama -

Również popularny „ekogroszek” często nie spełnia wymaganych standardów i w rzeczywistości ma gorszą wartość opałową i większą zawartości popiołu, siarki i wilgoci, niż deklarują sprzedający. Przepisy uchwały antysmogowej wprowadzają także zakaz stosowania biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here