Raciborscy bibliotekarze biorą udział w szkoleniach

szkolenia dla bibliotekarzy
Raciborska biblioteka otrzymała dofinansowanie do realizacji projektu szkoleń „Biblioteka hybrydowa odpowiedzią na pandemię”

Pierwsze szkolenie dotyczyło najnowszych trendów animacji czytelnictwa. Bibliotekarze dowiedzą się też, jak pracować z konkretnymi grupami użytkowników czy jak wykorzystać nowe trendy w mediach społecznościowych.

Od zeszłego roku wszyscy mierzą się z nowymi wyzwaniami, jakie przyniosła pandemia. Rewolucja dotknęła również biblioteki – w tym czasie musiały zamknąć swoje progi, znaleźć nowy sposób na podtrzymanie kontaktu z czytelnikami i przenieść swoją działalność kulturalną do świata wirtualnego. Nie udałoby się to bez bibliotekarek i bibliotekarzy gotowych do podjęcia wymuszonych przez rzeczywistość wyzwań. W tym roku raciborska biblioteka otrzymała dofinansowanie do realizacji projektu szkoleń „Biblioteka hybrydowa odpowiedzią na pandemię”. Pierwsze szkolenie online odbyło się 31 marca i dotyczyło najnowszych trendów animacji czytelnictwa, z przeglądem najciekawszych pomysłów ze świata. Spotkanie poprowadził Marcin Skrabka z GoodBooks.

- reklama -

Kolejne szkolenia będą dotyczyć m.in. tego, jak pracować z konkretnymi grupami użytkowników (takimi jak seniorzy lub czytelnicy z niepełnosprawnościami), dobrze wykorzystać nowe trendy w mediach społecznościowych (TikTok), kręcić lepsze filmiki za pomocą smartfona oraz jak organizować działania animacyjne łącząc rzeczywistość online i offline. O tym, jak zrealizować takie działania z poszanowaniem prawa autorskiego, bibliotekarze dowiedzą się na szkoleniu „Prawo autorskie w działaniach animacyjnych biblioteki”.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here