Śląska Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego przez szwedzki wymiar sprawiedliwości

Zdjęcie archiwalne

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Zgodnie z procedurą Palestyńczyk został zatrzymany i przekazany Policji.

3 kwietnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Autonomii Palestyńskiej. – Do zdarzenia doszło w terminalu ogólnodostępnym, przed wylotem samolotu rejsowego do Niemiec, gdzie zamierzał udać się Palestyńczyk. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i okazało się, że szwedzki wymiar sprawiedliwości wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania za popełnione przestępstwa narkotykowe. Zgodnie z procedurą Palestyńczyk został zatrzymany i przekazany Policji – relacjonuje Śląski Oddział Straży Granicznej.

- reklama -

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego, uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

/ŚlOSG Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here