2 mln zł na proekologiczne działania w powiecie raciborskim

ii lo liceum raciborz
Fot. II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu

Montaż paneli fotowoltaicznych wraz z wymianą oświetlenia na LED planowany jest w siedmiu jednostkach podległych powiatowi.

Podczas minionej sesji Rady Powiatu Raciborskiego podzielono ponad 2 mln zł, które zostaną rozdysponowane m.in. na projekty oświatowe związane z proekologicznym rozwojem powiatu. Jeszcze w 2021 r. montaż paneli fotowoltaicznych wraz z wymianą oświetlenia na LED planowany jest w siedmiu jednostkach podległych powiatowi: CKZiU nr 2 „Mechanik”, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Młodzieżowy Dom Kultury, Starostwo Powiatowe (budynek A i B) i Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu. Ponadto podjęto działania dotyczące przygotowania dokumentacji na kompleksową termomodernizację budynku Domu Pomocy Społecznej Złota Jesień i Powiatowego Zarząd Dróg w Raciborzu.

- reklama -

Zarówno szkoły, jak i pozostałe placówki, których organem prowadzącym jest powiat raciborski, będą poddane także licznym pracom remontowym. Renowacje dachów, piwnic i toalet, remonty sal gimnastycznych, a także innych pomieszczeń i gabinetów oraz naprawa sieci wodociągowej czy pęknięć ścian to tylko niektóre z nich. Przebudowę i modernizację oraz prace konserwatorskie czekają w tym rozdaniu również m.in. Zamek Piastowski w Raciborzu (zaplecze kuchenne, budynek bramny, ściany elewacji wschodniej oraz ściana zachodnia) oraz pomieszczenia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

– Na ten rok dzięki dodatkowo wypracowanym środkom zaplanowano łącznie ponad 20 oświatowych i ekologicznych inwestycji, które wspólnie z kolejnymi projektami drogowymi zapowiadają niezwykle pracowite miesiące – informuje starostwo.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj