Sukces podopiecznych Stowarzyszenia „Dom” z Raciborza

sds dom
Grupa teatralna o charakterystycznej nazwie „47-400” powstała w ramach działających w ŚDS grup zainteresowań

W swoim przedstawieniu „Troska” grupa opowiada o odcieniach miłości, na którą składa się wszystko to, co sprawia, że życie staje się szczęśliwsze i piękniejsze.

Środowiskowy Dom Samopomocy z Raciborza został laureatem I miejsca 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – Albertiana 2021 organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundację im. Brata Alberta z Krakowa.

- reklama -

W tym roku chęć wzięcia udziału w festiwalu zgłosiło 55 zespołów oraz 50 solistów. Spośród nich wybrano 20 zwycięzców, którzy zaprezentują się podczas gali finałowej – 15 w kategorii zespołów oraz 5 solistów. Nagrane występy oceniało jury w składzie: Anna Dymna, Beata Paluch-Zarycka, Katarzyna Walaszek, Małgorzata Godek-Wójcik i Dorota Różycka-Depa.

– Cieszymy się niesamowicie z tego zwycięstwa. Szczególnie w tym czasie, kiedy nasi uczestnicy pozostają w izolacji w domach, możemy wesprzeć ich dobrą pozytywną informacją, o tym, że tak szacowne jury doceniło ich wysiłki podejmowane w ramach pracy terapeutycznej naszego ośrodka. Grupa teatralna o charakterystycznej nazwie „47-400” powstała w ramach działających w ŚDS grup zainteresowań naszych uczestników i tworzy ją 9 osób pod okiem wspierających terapeutów: Jolanty Brodaczewskiej, Nicol Hluchnik i Szymona Jasińskiego. W tym miejscu pragnę wszystkim podziękować za zaangażowanie i podejmowane wysiłki. Szczególne podziękowania składamy dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu za udostępnienie sali koncertowej, w której mogły odbywać się próby i zostało zrealizowane zwycięskie nagranie – relacjonuje Magdalena Procajło, prezes Stowarzyszenia „Dom” z Raciborza.

W tym roku tematem przewodnim konkursu wybranym przez organizatorów było odkrywanie piękna życia, jak je trzeba szanować i kochać, oraz jak chronić świat przed zagładą. W swoim przedstawieniu „Troska” grupa opowiada o odcieniach miłości, na którą składa się wszystko to, co sprawia, że życie staje się szczęśliwsze i piękniejsze.

Więcej informacji o działaniach podejmowanych przez Stowarzyszenie „Dom” z Raciborza na stronie: www.stowarzyszeniedom.pl i na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/stowarzyszeniedom.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj