Kultura z dostawą do domu. Trzeci tydzień akcji za nami

Trzeci tydzień #KulturyZDostawąDoDomu zleciał nam jak z bicza strzelił! Jeśli jeszcze nie wiecie co to takiego ta #kulturaZDDD, zapraszamy na Facebooka Raciborskiego Centrum Kultury! A tymczasem w skrócie opowiemy Wam, co przygotowaliśmy w minionym tygodniu.

Poniedziałek – nowy tydzień- nowy Almanach! To już 33 numer półrocznika Almanach Prowincjonalny – czasopisma o charakterze literacko-kulturalnym. Okładka z rzeźbą Xawerego Dunikowskiego z pomnika na Górze św. Anny wymownie przywołuje pamięć o setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. W numerze dużo poezji: Ernest Bryll, ks. Jerzy Szymik, Robert Gawłowski, Barbara Gruszka-Zych, Wojciech Kass, Maciej Bieszczad oraz Jacek Molęda i Marek Rapnicki. Bogaty dział translacji tworzą Antoni Libera, Michał Bzinkowski oraz Joanna Maksym-Benczew. Kilka bezpłatnych numerów zostało przekazanych do naszej kasy przy Chopina 21 (kasa czynna we wtorki 8:00-12:00 i czwartki 14:00-18:00). Pozostałe egzemplarze będzie można otrzymać podczas spotkania promocyjnego w maju.

- reklama -

We wtorek znowu próbowaliśmy zaklinać zimę i przywoływać wiosnę. W jaki sposób?- #NiezłeZiółko! Tym razem w roli głównej Czosnek Niedźwiedzi. Jak myślicie, skąd ta nazwa? Jakie ma właściwości i co z nim można zrobić? Poczytajcie!

Artyści będą trwać wiecznie poprzez swoje dzieła, a tym bardziej poprzez nucone przez wszystkich piosenki! W cyklach #piosenkaNaDziś i #WykopaliskaKultury uczciliśmy pamięć o Krzysztofie Krawczyku. Z naszych kronik- rok 1974, 1994 i 2011 – odgrzebaliśmy wpisy z koncertów artysty w RCK! Będziemy go wspominać tak ciepło i serdecznie, jak ciepły i serdeczny jest jego wpis do naszej kroniki.

Przekazaliśmy również ważną informację o przeniesieniu koncertu ,,Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie” z 1 maja 2021 z godz. 19:30 na 28 listopada o godz. 19.30. Pamiętajcie, że wszystkie bilety zachowują ważność.

A teraz nowość! Rozpoczęliśmy nowy cykl – #memeszki . Na czym polega? – Tworzymy memy, zbieramy heheszki. Jak zawsze staramy się połączyć zabawę i naukę w jednym miejscu- w tym rozdziale będziemy poznawać kulturę przez duże „K”. Co trzeba zrobić? – Uruchomić wyobraźnię! Do chmurki dialogowej (zawsze to będzie gotowy do wpisania obrazek)należy wpisać tekst (cenzuralny) i wrzucić w komentarz. W tym tygodniu „ożywialiśmy” obraz Albrechta Dürera – Dwóch muzyków.

Pamiętacie o ogłoszonym konkursie recytatorskim dla naszych najmłodszych? Zaprezentowaliśmy już nasze dwa pierwsze słodziaki! W rolach głównych Łucysia (Łucja G.) i Tymek (Tymon K.) – nie ma opcji, żebyście to przegapili!!! W krótce pojawią się też inne maluszki!

Co w dziale #AraToNieTylkoPapuga? Same cudowności! Jeśli ktoś jeszcze nie wie, zajęcia Breakingu w RCK prowadzi Mateusz Budzik Siepetowski, który w tym roku (z naszym udziałem) zorganizował Ogólnopolskie Zawody BREAK THE TASK -kids breaking contest. Opublikowaliśmy film z zawodów w RCK, w którym walczą BGIRLS! Co tu się wyczynia! www.youtube.com/watch?v=-s-3jhNqDeY

Jeśli chcecie być na bieżąco z RCK-owską raciborską kulturą, koniecznie odwiedzajcie nas na Facebooku: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury. Mamy jeszcze sporo pomysłów i niespodzianek!

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here