Koleje Śląskie zachęcają do składania propozycji dotyczących rozkładu jazdy

pociag koleje slaskie
Pociąg Kolei Śląskich

Przewoźnik zaprasza pasażerów do udziału w społecznych konsultacjach i składania swoich sugestii dotyczących rocznego rozkładu jazdy 2021/2022.

Siatka połączeń kolejowych na terenie województwa śląskiego każdorazowo budowana jest od podstaw. Specjaliści przygotowujący nowy rozkład jazdy muszą zarówno brać pod uwagę połączenia przewoźników mających wyższy priorytet na szlakach, jak i dostosować się do obecnie dostępnej infrastruktury kolejowej na poszczególnych odcinkach. Wieloaspektowość tego procesu wymaga rozpoczęcia prac już w kwietniu, aby finalny roczny rozkład jazdy mógł wejść w życie w grudniu.

- reklama -

– Blisko 400 pociągów uruchamianych w ciągu doby z jednej strony stanowi ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Śląska, a z drugiej jest również wielowymiarowym wyzwaniem dla ekspertów spółki przygotowujących liniowy rozkład jazdy. Jego budowa jest bowiem niezwykle skomplikowanym procesem, który wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, często niezależnych od lokalnego przewoźnika – tłumaczą Koleje Śląskie.

Przewoźnik zachęca do składania swoich sugestii oraz propozycji dotyczących rocznego rozkładu jazdy 2021/2022. Sugestie i propozycje dotyczące nowego rozkładu jazdy pasażerowie mogą kierować na adres email: [email protected] do 30 czerwca 2021 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here