Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Co zgłaszają mieszkańcy powiatu raciborskiego?

alkohol
Fot. pixabay.com

Najczęściej zgłaszane informacje dotyczą m.in. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od pięciu lat w całej Polsce. Dzięki niej każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo i poinformować policję o nieprawidłowościach, jakie dostrzega w swoim otoczeniu. Wystarczy uruchomić interaktywne narzędzie i nanieść zagrożenie na mapę. Do każdego zgłoszenia można dodać zdjęcie i opisać zdarzenie, np. w jakim czasie najczęściej dochodzi do danego wykroczenia. Każde zgłoszenie jest weryfikowanie przez raciborskich funkcjonariuszy, a tam, gdzie jest potwierdzone, eliminują oni nieprawidłowości.

- reklama -

Najczęściej zgłaszane informacje przez mieszkańców powiatu raciborskiego przede wszystkim dotyczą spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, nieprawidłowego parkowania czy grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją.

– Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie – apeluje raciborska policja. Mapę można znaleźć na stronie https://slaska.policja.gov.pl/kat/mapa-1/181183,Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here