W Hołdzie Ziemi. Wirtualna wystawa koła naukowego FOTON [ZDJĘCIA]

fot. Zuzanna Sczyrba

Z okazji Dnia Ziemi studenckie koło naukowe FOTON działające w PWSZ Racibórz zorganizowało wirtualną wystawę fotografii.

Wiosna dla licznego grona członków Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON była każdego roku wyzwaniem do odkrywania geniuszu fotografii – swego rodzaju przebudzeniem z zimowego snu i rozpoczęciem nowego sezonu, stąd jako miejsce pierwszej wystawy, w 2005 r., nieprzypadkowo wybrano Galerię Gawra usytuowaną w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu. Tam też odbyła się jubileuszowa wystawa z okazji dziesięciolecia działalności koła. – Wiosną 2020 r. w kalendarzu wydarzeń zaplanowano więc w tym samym miejscu kolejną wystawę, tym razem z okazji piętnastolecia. Niestety, ta wystawa – z wiadomych przyczyn – nie mogła się odbyć, jak i wiele innych przedsięwzięć FOTON-u. Koronawirus od marca 2020 realizuje swój plan działania, planując nam życie – mówi dr Gabriela Habrom-Rokosz, prof. PWSZ.

- reklama -

Swoje zdjęcia prezentowali zarówno obecni studenci i członkowie FOTON-u, jak i absolwenci kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych: Jessica Badura, Marlena Golijasz, Anna Grzenik, Magdalena Jaskot, Maciej Maciejewski, Aleksander Moskwa, Zuzanna Sczyrba, Patrycja i Michał Sobczykowie, Alicja Świerczyńska, Adam Rokosz OP i Sabina Wyskiel wraz z opiekunem naukowym koła dr Gabrielą Habrom-Rokosz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here