Nowi policjanci z Raciborza złożyli ślubowanie

Ślubowanie
28 kwietnia nowi policjanci uroczyście wypowiedzieli słowa policyjnej przysięgi.

Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu. Już wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

28 kwietnia nowi policjanci uroczyście wypowiedzieli słowa policyjnej przysięgi. Mundurowi już kilka tygodni temu pozytywnie przeszli proces rekrutacji. Rotę ślubowania przyjął od nich I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkom. Jarosław Gorzawski. Uroczysty meldunek złożył Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Mirosław Mielańczyk. Uroczystość z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego miała skromniejszy charakter niż w latach ubiegłych.

- reklama -

– Na wstępie I zastępca szefa raciborskiego garnizonu przywitał w szeregach Policji nowo przyjętych funkcjonariuszy. Pogratulował wyboru ścieżki zawodowej i związania z policyjnym mundurem. Podkreślił, że kolejnym etapem ich rozwoju zawodowego jest szkolenie podstawowe, gdzie zdobędą fundamenty wiedzy i umiejętności, które będą wykorzystywać w codziennej służbie. Zaakcentował, że codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą. Komendant nadkom. Jarosław Gorzawski zwrócił szczególną uwagę na to, że policjantem jest się nie tylko podczas pełnienia służby, ale także w czasie wolnym od niej, o czym wszyscy policjanci powinni zawsze pamiętać. Na koniec jeszcze raz pogratulował policjantom, którzy złożyli ślubowanie na Sztandar Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, życząc sukcesów, policyjnego szczęścia, zadowolenia z pełnionej służby oraz aby po każdej służbie bezpiecznie wracali do swoich domów i bliskich – relacjonuje raciborska Policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here