Sprawdź swoją wiedzę w bibliotecznych konkursach

Biblioteka

Z biblioteki w Valleby giną cenne książki – kto stoi za zuchwałymi kradzieżami? Jak miała na imię najlepsza przyjaciółka Ani Shirley? Co łączy te dwa pytania? Odpowiedzi niech szukają chętni do rywalizacji w literackich konkursach wiedzy. Raciborska biblioteka ogłasza dwa – skierowane do młodszych i trochę starszych czytelników.

9 czerwca (środa) o godzinie 16.00 odbędzie się konkurs „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka. Konkurs ma formę ustną, pytania będą dotyczyć części „Tajemnica zwierząt” i „Tajemnica biblioteki”. Zgłoszenia są przyjmowane we wszystkich filiach i oddziałach w terminie do 7 czerwca.

- reklama -

Czytał dziadek, czytał tato, czytasz Ty? Tradycyjnie do udziału w konkursie biblioteka zaprasza dwu lub trzy-osobowe drużyny rodzinne, w których składzie musi się znaleźć co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Konkurs odbędzie się 13 czerwca (sobota) o godzinie 11.00, będzie miał formułę ustną, a pytania dotyczą pierwszego tomu cyklu o Ani Shirley Lucy Maud Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”. Zgłoszenia przyjmowane są we wszystkich filiach i oddziałach biblioteki w terminie do 31 maja.

Konkursy obędą się w Eurece-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Kasprowicza 12.

/MiPBP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here