Krzanowice: Czech zatrzymany za narkotyki, Polak za groźby

policja
Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali 34-letniego obywatela Czech z narkotykami i 27-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego

Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali 34-letniego obywatela Czech, który posiadał przy sobie narkotyki oraz 27-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który groził policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną.

W nocy z 28 na 29 kwietnia ok. godz. 0:10 mundurowi z krzyżanowickiego komisariatu podczas służby w Krzanowicach na rynku napotkali zaparkowany samochód osobowy. Ze względu na późną porę postanowili sprawdzić osobę w pojeździe i pojazd pod kątem legalności. W środku znajdował się 34-letni obywatel Czech. Mężczyzna podczas rozmowy wykazywał symptomy zdenerwowania, co – jak tłumaczą mundurowi – mogło wskazywać, iż posiada przy sobie narkotyki. Policyjna intuicja stróży prawa nie zawiodła – w środku osobówki ujawnili prawie trzy działki dilerskie marihuany.

- reklama -

W trakcie czynności Czech zaczął być agresywny. Krzycząc, ściągnął sobie na pomoc 27-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, który groził policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Obaj  zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Od śledczych obywatel Czech usłyszał zarzut nielegalnego obrotu prekursorami, za co grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu. Natomiast 27-latek usłyszał dwa zarzuty – naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz wywierania wpływu przemocą i groźbą na czynności policjantów, za co grozi mu 3-letni pobyt w więzieniu.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj