Z Raciborza wypłynęła jednostka ECO AWF [ZDJĘCIA]

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonego rozwoju, a także turystyki ekologicznej w Krainie Górnej Odry

Podczas czteromiesięcznego rejsu badacze ocenią m.in. przygotowanie szlaków wodnych do ekoturystyki oraz zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne otoczenia szlaków wodnych.

8 maja z Raciborza, z okolic Zbiornika Racibórz Dolny, wypłynęła jednostka ECO AWF. Jest to otwarty projekt popularnonaukowy prowadzony przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach z okazji 50-lecia istnienia uczelni.

- reklama -

Jednostka ECO AWF to zmodernizowana szalupa ratunkowa wcześniej eksploatowana na zbudowanym w 1981 r. rosyjskim zbiornikowcu Che Guevara. Podczas czteromiesięcznego rejsu badacze ocenią przygotowanie szlaków wodnych do ekoturystyki, zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne otoczenia szlaków wodnych, jakość obsługi oraz poziom bezpieczeństwa wodnego ruchu turystycznego na trasie rejsu. Przeprowadzą też analizę infrastruktury związanej z gospodarowaniem odpadów komunalnych i skontrolują jakość powietrza, wody i osadów oraz czystość trasy, m.in. dzikie wysypiska.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia, zrównoważonego rozwoju, a także turystyki ekologicznej w Krainie Górnej Odry – najmłodszej marce turystycznej w województwie śląskim.

fot. Kraina Górnej Odry
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here