Konkurs recytatorski dla najmłodszych w RCK zakończony [WIDEO]

konkurs recytatorski rck
Konkurs recytatorski RCK

Jak podkreśla RCK, uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i pokazali nietuzinkową, a do tego niezwykle zabawną interpretację ulubionych wierszyków.

Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało konkurs recytatorski dla najmłodszych, w którym wzięło udział 11 dzieci w wieku do 4 lat. – Radosne, uśmiechnięte a przede wszystkim przesłodkie maluchy, ich wspaniała, szczera mimika i indywidualna dykcja, skradły serca niejednemu słuchaczowi. Łucja (2 lata) podczas wyrabiania z mamą ciasta przedstawiła nam wyliczankę – rymowankę „W pokoiku na stoliku”. Pracowita dwuletnia Julia koniecznie chciała zreperować zabawkę. Usłyszeliśmy w jej wykonaniu wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”. Kolejną zdolną recytatorką była Hania (2 lata), która zaprezentowała fragment wiersza „Kokoszka” M. Z. Tomaszewskiej – relacjonuje RCK.

- reklama -

Najmłodszym mężczyzną biorącym udział w konkursie był dwuletni Kamil. Zadebiutował w wierszu „Marzec” E. Sujeckiej, a nieco od niego starszy, trzyletni Tymon opowiedział, co to jest „Radość” M. Wonneberger. – Przesłodki trzyletni Mikołaj w asyście swojego dużego misia zarecytował wiersz J. Brzechwy „Niedźwiedź”. Uśmiechnięte dziewczynki Natalka i Julia (3 lata) przedstawiły „Wiosnę”, a Liwia w uroczych ogrodniczkach – „Jestem sobie ogrodniczka” – opisują organizatorzy. Ulubionym tematem trzyletniej Zosi są zwierzęta, o których opowiadała w dwóch wierszach „Ślimak, ślimak” i „Ryby, żaby i raki” J. Brzechwy. Niezwykle barwną i ekspresyjną interpretację tekstu „Okulary” J. Tuwima zaprezentowała czteroletnia Nela.

Jak podkreśla RCK, uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością i pokazali nietuzinkową, a do tego niezwykle zabawną interpretację ulubionych wierszyków. Wszystkie młode talenty recytatorskie otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Wszystkie występy uczestników można zobaczyć na Facebooku RCK:  www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj