Tor pumptrackowy w centrum Raciborza

Pumptruck

Tor został przeniesiony z OSiRu przy Zamkowej na teren pomiędzy Opawską, Kochanowskiego, Lwowską i Wileńską. Pozostanie tam na kilka tygodni.

Pumptrack to tor przeszkód dla wszystkich, którzy chcą się sprawdzić na specjalnie profilowanych zakrętach, hopkach i garbach. Przeszkody ułożone są w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

- reklama -

Ekstremalna jazda na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy rolkach to coraz częściej wybierana zwłaszcza przez młodych forma aktywnego spędzania czasu wolnego. Pumptrack jest jednym z miejsc przyjaznym pasjonatom jazdy na kółkach, gdzie mogą wymieniać się doświadczeniami i tworzyć społeczność rowerową Raciborza.

Każdy może spróbować na nim swoich sił. Tor przeznaczony jest dla wszystkich rowerzystów niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Jeszcze tego lata tor zmieni lokalizację, aby możliwość skorzystania z niego miała jak największa ilość mieszkańców.

– Chcemy, by jeszcze w tym roku w Raciborzu powstał stacjonarny pumptrack z prawdziwego zdarzenia o długości ok. 180 m. Mamy zabezpieczone na ten cel środki w budżecie. Zgodnie z intencją radnych, którzy wpisali to zadanie do tegorocznego planu dochodów i wydatków gminy, planujemy jego lokalizację w centrum miasta. Trwa analiza dostępnych terenów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji spotkamy się z młodzieżą, która na co dzień jeździ na skateparku przy ul. Zamkowej. Właściwie to opinia przyszłych użytkowników jest najistotniejsza – informuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk.

Pumptruck

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here