RCK dostarcza kulturę do domów

kulturazdostawadodomu
RCK zachęca do odbioru jednorazowych maseczek ochronnych w kasie przy ul. Chopina 21

Cykl o ziołach, rękodzieło, konkurs recytatorski dla najmłodszych, a także łąka kwietna przy Strzesze – to główne tematy akcji #KulturaZDostawąDoDomu w mijającym tygodniu.

Raciborskie Centrum Kultury kontynuuje akcję #KulturaZDostawąDoDomu. Co działo się w tym tygodniu?

- reklama -

– Na początek wystartowaliśmy z cyklem #NiezłeZiółko, a w ziołowych rolach głównych mniszek lekarski i jaskółcze ziele. Nie możecie przejść obojętnie obok tak bogatych darów natury! Koniecznie poczytajcie o nich na naszym Facebooku! – zachęca RCK. Natomiast w #ZróbToSam RCK-owska cudotwórczyni Agnieszka Patalong pokazała, jak wykonać kolczyki z frędzlami i nietypowe kolczyki SuperDuo.

– Pamiętacie jeszcze nasz kącik #AraToNieTylkoPapuga? Dla przypomnienia – to miejsce, w którym dzielimy się informacjami na temat grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego RCK. W minionym tygodniu trzymaliśmy kciuki za naszych młodych tancerzy z Zespołu Tanecznego Skaza, którego przedstawiciele pojechali na Mistrzostwa Polski Międzynarodowej Federacji Tańca: IDO – International Dance Organization. Nasi taneczni reprezentanci to: Agata Kruszelnicka- street dance solo, Maja Szpunar – modern & contemporary solo, Jakub Skwarecki – modern & contemporary solo, Miriam Polednik i Klaudia Rycka – modern & contemporary duet. Jak im poszło? – Damy znać w najbliższy poniedziałek! – zapowiada RCK

Konkurs dla najmłodszych przyniósł – jak relacjonują organizatorzy – radosne, uśmiechnięte, a przede wszystkim przesłodkie maluchy. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i pokazali nietuzinkową, a do tego niezwykle zabawną interpretację ulubionych wierszyków. Wszystkie młode talenty recytatorskie otrzymały dyplomy i drobne upominki.

– #CoUNas? Robota wre! Plantujemy pod łąkę kwietną w ogrodzie Domu Kultury Strzecha. Mamy nadzieję, że niebawem pachnąca grządka będzie cieszyć również wasze zmysły! Oprócz tego szkoliliśmy się na warsztatach o parku kulturowym z Instytutem Myśli Polskiej W. Korfantego – relacjonują pracownicy RCK. Zachęcają także do odbioru jednorazowych maseczek ochronnych w kasie przy ul. Chopina 21 we wtorki i czwartki w godz. 13:30-19:00 oraz środy i piątki w godz. 8:30-14:00.

Działania RCK można śledzić na Facebooku: www.facebook.com.pl/RaciborskieCentrumKultury.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj