1200 działek marihuany i 47 sztuk konopi indyjskich u 33-latka z powiatu wodzisławskiego

narkotyki raciborz
33-latek usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy marihuany oraz posiadania urządzeń służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających

Raciborscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość marihuany, 47 sztuk konopi indyjskich i sprzęt do uprawy konopi. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Raciborscy kryminalni wpadli na trop mężczyzny, który mógł posiadać dużą ilość narkotyków oraz zajmować się uprawą konopi indyjskich. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się w godzinach popołudniowych 11 maja. Podczas zaplanowanych działań policjanci zatrzymali na ul. Bosackiej w Raciborzu mieszkańca powiatu wodzisławskiego i przejęli znalezione u niego prawie 1200 działek dilerskich marihuany, 2 tabletki zawierające MDMA, 47 sztuk sadzonek konopi indyjskich oraz zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy narkotyku. Nielegalne narkotyki policjanci zabezpieczyli w Raciborzu w wynajmowanym przez mężczyznę pomieszczeniu, jak również w miejscu zamieszkania w powiecie wodzisławskim.

- reklama -

33-latek usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy marihuany oraz posiadania urządzeń służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

– Przestrzegamy: eksperymenty z narkotykami zawsze prowadzą do wielkich problemów, czy to prawnych, czy to zdrowotnych, nie mówiąc już o kosztach społecznych. Wyniki badań oraz doświadczenie lekarzy dowodzą, że amfetamina i metaamfetamina powodują wyrzut dopaminy i noradrenaliny, które niszczą komórki nerwowe, a co za tym idzie – uszkadzają mózg. Uszkodzone komórki nerwowe nie regenerują się i dochodzi do upośledzenia procesów myślowych. Osoba, która zażywa takie substancje, ma ekstremalne skoki ciśnienia, zaburzoną pracę serca i całego układu krążenia. Stosowanie twardych narkotyków nierzadko skutkuje udarem mózgu, często kończącym się śmiercią – ostrzega policja.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here