Wyprawa na Trójmorski Wierch i Śnieżnik z PTTK Racibórz

Długość trasy to ok. 20 km, a suma podejść – ok. 900 m. Śnieżnik zaliczany jest do Korony Gór Polski.

PTTK Oddział w Raciborzu zaprasza na wycieczkę górską, podczas której będzie można zdobyć Trójmorski Wierch i Śnieżnik. Trójmorski Wierch (1145 m n.p.m.) to szczyt w Masywie Śnieżnika w Sudetach Wschodnich, a Śnieżnik (1425 m n.p.mm) – najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika. Jest on jedyną górą w masywie Śnieżnika, która wystaje ponad górną granicę lasu. Jest zaliczany do Korony Gór Polski.

- reklama -

Wyprawa odbędzie się 30 maja. – Naszą wycieczkę rozpoczniemy w Jodłowie, skąd z Rozdroża pod Kamiennym Garbem wyruszymy czerwonym szlakiem, którym będziemy wędrować przez szczyty Trójmorskiego Wierchu i Puchacza aż do przełęczy Puchacza. Z przełęczy zielonym szlakiem wejdziemy na Gaworek i Mały Śnieżnik, następnie tym samym szlakiem udamy się do schroniska Pod Śnieżnikiem. Po około godzinnym odpoczynku w schronisku udamy się na szczyt Śnieżnika oraz do źródeł Morawy. Później trawersując wierzchołek Śnieżnika, dojdziemy do zielonego szlaku, a następnie spod hali pod Śnieżnikiem szlakiem czerwonym zejdziemy do Międzygórza Górnego i Autokaru. W Międzygórzu zatrzymamy się na około 30 minut by zobaczyć jeden z najpiękniejszych wodospadów w tej części Sudetów: Wodospad Wilczki. Następnie udamy się w drogę powrotną do Raciborza. Długość trasy ok. 20 km. Suma podejść ok. 900 m – zapowiadają organizatorzy.

Koszt wyprawy: 70 zł – młodzież do 18 roku życia, studenci i członkowie PTTK, 80 zł – pozostałe osoby. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK w godzinach 10:00–16:00 do 25 maja oraz na konto PTTK 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477, w tytule wpisując imię i nazwisko uczestnika oraz dopisek „WYCIECZKA 30.05.2021 r.” lub do wyczerpania miejsc. Szczegóły: Wyprawa na Trójmorski Wierch i Śnieżnik

Cross Racibórz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here